× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

الف دزفول

روایت های داستانی از مقاومت اسطوره ای مردم قهرمان دزفول

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

نویسنده :

صفحات کتاب : 200

کنگره : ‏‫PIR۱۶۱۰‭‬‭ /د۴‏‫‭س۲ ۱۳۹۲

دیویی : ‏‫‭۹۵۵/۰۸۴۳

کتابشناسی ملی : 2661567

شابک : 978-600-6393-22-3

سال نشر : 1392

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از عبدالرضا سالمی نژاد می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.

این کتاب روایت گر داستانی از مقامت رزمندگان دزفول می باشد شهر مردانی که با سرهای نترس و بی باک خویش، حصاری از اراده و ایمان و تصمیم ساختند. دزفول یادآور حماسه ها و رشادت های مردم مقاوم آن است. حافظه تاریخی ملت ایران برگ زریّنی از این شهر را در ضمیر خود بیادگار دارد که به آن می بالد. روزگاری تاریخ شدیدترین درگیری هایش را به اینجا کشانده بود و بشریت معاصر با چشم های از حدقه بیرون زده، تمامی حماسه و غرور انسانی را مرور می کرد. در همین دیار بود که درس آزادگی و سرافرازی به نسل هایی آموخته شد که در زیر سایه استقامت و پایداری آن ها می آیند و می روند و به همین دلیل بود که شهر نمونه خواندنش.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
جایی از شهر نمانده بود که دشمن آن را مورد هدف قرار نداده باشد به همین دلیل است که وقتی پای خاطرات بزرگترها همان هایی که هنوز هم صدای وحشت انگیز موشک ها، زوزه پی در پی توپ ها و انفجار وحشیانه بمب هواپیماهای دشمن در گوش هایشان مانده است می گویند خانه ما سیبل عراق بود. در حرف های هیچ کدامشان اغراقی نیست به نقشه آن روزهای دزفول نگاه کنید!

حاج محمدحسین تمدن خاطرات تلخی از آن روزها دارد:
شب 16 مهر 1359 من با جمعی از برادران بسیجی در حال گشت زنی «با ماشین شخصی خودم بودم. منزل ما در خیابان آفرینش نبش سیدمحمود بود. به دلیل اینکه شب ها برق شهر را قطع می کردند، تاریکی مطلق همه جا را فرا گرفته بود. در جاده شوشتر نزدیک شهرک مدرس چند نفر در وسط جاده مانع ایجاد کرده، راه را بند آورده بودند و جلوی ماشین ها را می گرفتند. ما خیال کردیم سارق هستند، وقتی به آنها رسیدیم، دیدیم به راننده ها می گویند: چراغ ماشین را خاموش کنید، دشمن می بیند و نور پایین حرکت کنید.

کتاب‌الکترونیکی

4,300 تومان

حجم : 9.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 200

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

پیش گفتار
به جای مقدمه
نگذار زنده بمانند
جاسوس یونسکو
پاسگاه بیات
آغاز جنگ
در برابر اشغال
مأموریت های نخست
تولد بسیج
تشکیل خطوط مقدم
اولین اعزام
فصل موشکباران
سیبل دشمن
آیت الله محله سیاهپوشان
صفر کیلومتر
به لهجه دزفولی
انهدام ردیاب صوت
بیعت با امام
انفجار محراب
جبهه صالح مشطط
خانه ای در آسمان
شهر بی پناه
زنان این شهر
گل سرخ اعظم
رادیو دزفول
سقف کوتاه آسمان
تونل ها
جنگ مردمی
اشاره

محصولات مشابه

بیشتر