× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

ایستاده در آتش

یادمان سرداران شهید شاخص خوزستان

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

نویسنده :

صفحات کتاب : 168

کنگره : ‏‫‭DSR1625‏‫‭/س2‮الف‬9 1395

دیویی : ‏‫‭955/08430922

کتابشناسی ملی : 4536574

شابک : 978-600-7935-48-4

سال نشر : 1395

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از عبدالرضا سالمی نژاد می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.

خوزستان مظلوم در طول هشت سال دفاع مقدس با تقدیم 23 هزار شهید افتخار دارد که حتی یک روز امام خویش را تنها نگذاشت و علی رغم تحمل فجایع، مصائب و نارسایی های مختلف در زیر سهمگین ترین و وحشیانه ترین حملات موشکی، توپخانه ای و بمباران های پی در پی هوایی، حسرت تسخیر حتی یک وجب از خاک خود را بر دل دشمن نهاد.

اینک این خاک رنجدیده تا قیام قیامت تصویر 84 شهید رعنای خود را بر تارک خویش به عنوان برترین فرماندهان سپاه خویش به یادگار دارد که نام سید محمد جهان آرا، اسماعیل دقایقی، حاج علی هاشمی، سید حسین علم الهدی ، دکتر مجید بقایی و حاج احمد سوداگر در میان آنها چون نگینی می درخشند. این مجموعه با همه کوچکی اش تلاش دارد تصویری کلی از زندگی و خاطرات شهدای شاخص کربلای خوزستان را به جامعه مخاطب خود ارائه نماید.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"در 14 یا 15 اُمین روز مقاومت خرمشهر، زمانی که عراقی ها از چند محور وارد شهر شده و به سمت میدان راه آهن به پیش می آمدند، تعدادی از بچه ها در میدان راه آهن به محاصره افتاده همان زمان جهان آرا با خودروی خود وارد منطقه درگیری شد. عراقی ها، تانک ها و نفربرهای زیادی به جا گذاشته و در حال فرار بودند و ما هم به دنبال نیروهای بعثی بودیم، جهان آرا مرا دید و گفت بیا کمک، یک صندوق دینامیت از ماشین خود بیرون آورده و گفت سریع تمام این تانک ها را منفجر کنید، احتمالاً عراقی ها پاتک می کنند تا آنها را سالم ببرند. ما هم که نمی توانیم از آنها استفاده کنیم. به همراه جهان آرا، برادر فروزنده و یکی دیگر از برادران شروع به روشن کردن دینامیت ها کردیم و به داخل تانک می انداختیم. آن روز حدوداً 13 یا 14 تانک و نفربر منهدم شد."

کتاب‌الکترونیکی

3,400 تومان

حجم : 3.7 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 168

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
سردار سرلشکر شهید سید محمدحسین علم الهدی
سردار سرلشکر شهید سید محمد جهان آرا
سردار سرلشکر شهید دکتر مجید بقایی
سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی
سردار سرلشکر شهید حاج علی هاشمی
سردار سرلشکر شهید حاج احمد سوداگر
عکس ها و یادها

محصولات مشابه

بیشتر