× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

مدافعان خلیج فارس

یادمان شهدای گرانقدر هندیجان

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

صفحات کتاب : 256

کنگره : ‏‫‭DSR۱۶۲۵‏‫‭/م۴ ۱۳۹۳

دیویی : ‏‫‭۹۵۵/۰۸۴۳۰۹۲۲

کتابشناسی ملی : 3456256

شابک : 978-600-6393-11-7

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از عبدالرضا سالمی نژاد می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.

هندیجان خطه ای که خاک طاهر و پاکی دارد و در دامن خود، شیر مردان و شیر زنانی را پرورش داده است که مجاهدین وارسته ای را تقدیم اسلام عزیز کرده اند. درود خداوند بر غیور مردان و شیرزنان هندیجانی که دلیرانه و مقاوم در 8 سال دفاع مقدس در مقابل دشمن دین خدا ایستادند و با رشادت و ایثارگری لحظ های از خط ولایت ائمه اطهار(ع) و خط سید روح الله موسوی امام خمینی این مرد شگفتی ساز تاریخ منحرف نشدند.

آنها ثابت قدم در راه و رسم خدا و اسلام هستند و همچنان با قامتی استوار تحت زعامت و ولایت امام سید علی خامنه ای رهبر فرزانه و مقتدر و عزیز خود حرکت می کنند.

هندیجان از جمله شهرهای مقاوم کشور عزیزمان ایران است که جوانان غیور و سلحشورش در صف اول جبهه در دفاع مقدس حضوری شجاعانه و پرشور داشتند و به همین دلیل بود که صدام عفلقی کافر برای انتقام از این شهر مردان و زنان خدایی، آن را مورد هجوم هوایی قرار داد و به خاک و خون کشید تا افتخارات دیگری نیز نصیب این شهر مقاوم تاریخ ساز شود که هم در جبهه حق و هم پشت جبهه، شهیدان والامقامی را تقدیم اسلام نماید؛ درود و رحمت خداوند بر همه شهیدان و ایثارگران سرافراز این شهر و تمامی شهیدان موحد در صحنه گیتی.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
"شهید ارسطو درویشی درسال ۴۴ در شهرهندیجان درخانواده ای مذهبی و لبریز از عشق به انبیاء دیده به جهان گشود. ایشان با استعداد وافر و خلاقیت بی نظیری خود در مدرسه 22 بهمن دوران ابتدایی را گذرانید. ذوق و علاقه ایشان نسبت به مسائل علمی از جمله خصایل اخلاقی ایشان بود. و صفای قلبی و نور ایمانی که در وجود ایشان بود او را در میان جمع دوستان و آشنایان چون ستاره ای درخشان نشان می داد.

با تشکیل بسیج به فرمان امام عزیز وظیفه انسانی و اسلامی خود را با عضویت در آن نشان داد. و درست با شروع جنگ با انتخاب مسیر زندگی و ارزش والای جهاد در راه خدا به سال 61 به جبهه رفتند تا بتواند از اعتقادات دینی دفاع نماید و به دشمنان معنای اصلی اتحاد مومنان را تفهیم نماید. ایشان طی نامه ای در همان سال از پدر و مادر خود خواستار دعای خیر و طلب مغفرت می شوند و خطاب به آنها چنین می نویسد:که با فتح و پیروزی نزد شما باز خواهم گشت. ایشان تاکید فراوانی بر این اعتقاد والا داشتند که به قرآن عمل کنید و راه شهیدان و ارزشهای انقلاب اسلامی را پاس بدارید."

کتاب‌الکترونیکی

2,900 تومان

حجم : 11.6 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 264

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.