× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

سوسن های سربه زیر

نوع اثر : کتاب

ناشر : نیلوفران

نویسنده :

مجموعه اثر : یادمان 4 خرداد؛ روز مقاومت و پایداری، روز دزفول

صفحات کتاب : 108

کنگره : ‏‫‬‭PIR۴۲۴۹‏‫‭/ش۸۱۶س۹ ۱۳۹۶

دیویی : ‏‫‭۸‮فا‬۳/۶۲۰۸‬‬

کتابشناسی ملی : 4709914

شابک : 978-600-7935-58-3

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

کتاب حاضر اثری از حبیب شوکتی نیا می باشد که توسط انتشارات نیلوفران منتشر شده است.
لحظات چقدر کشنده و زجرآور است برای پدری که جلوی چشم هایش فرزندش درگیر حادثه ای شود و یا در رودخانه ای غرق شود اما با تمام تلاش هایش نتواند برای او کاری بکند! قصه دزفول در هجوم موشک ها حکایتی این چنینی است؛ در حالی که گردان گردان مدافع جان باخته از خانه های شهر به سوی جبهه های جنگ می شتابند تا دشمن را از سرزمین شان بیرون کنند، ولی برای شهری که هر بار در هجوم ویرانگر ضربات توپ ها، راکت ها وموشک ها خرد و خمیر می شود، کاری نمی توانند بکنند، نه برای توپ هایی که 80 نفر را در میدان مثلث و 20 سرنشین مینی بوس را در خیابان و صدها نفر را در خانه خانه این شهر به شهیدآباد فرستاد و نه برای موشک هایی که نوجوانان مسجد نجفیه، ساکنان محله های چولیان، سیاهپوشان، گل گزون، آقامیر را به زیر آوار کشاند...

به همین دلیل به یاد گل های پر پر شده این دیار نام این کتاب «سوسن های سر به زیر » گذاشته شده است که علی رغم مدافعان شهادت طلبش، بی دفاع به شهادت رسیدند. آنها اگر چه سرانجام برای دفع توپ ها و ترکش ها، اثری ماندگار به نام «فتح المبین » آفریدند، اما دزفول در هجوم بی امان موشک ها تا پایان جنگ، حکایت همان پدری را داشت که کنار رودخانه در عزای فرزندش به ماتم نشسته است. شهادت 715 شهید موشکی در فاجعه ای بشری، تاوان ارادت عاشقانه مردمی است که به امام، انقلاب و ارزش های دینی خود با تمام هستی پایبند ماندند و دنیا عمداٌ در برابر این همه مظلومیت سکوت کرد سکوت مرگباری از جنس امروزی آن برای مردم بی دفاع یمن، فلسطین، لبنان، سوریه و عراق.


در بخشی از این کتاب می خوانیم :
"از روزی که این مصیبت بر سر زن آوار شد، زن دیگرگون گشت. ابتدا روز و شبش را گم کرد. بعد تمامی وجودش را... مدت زمانی باید می گذشت تا به حالت عادی خود باز گردد. هر چند که گوشه ای از جگرش برای همیشه سوخته بود. پنج شنبه که می آمد، آماده می شد برای رفتن. دو کیلو میوه ی تازه... و اگر وسعش می رسید جعبه ای شیرینی. سال های اول که دست و پایش سالم تر بود، کلوچه درست می کرد. همان طوری که او دوست داشت. نه مثل این کلوچه های بازاری. بعدها از چهارشنبه آماده می شد. حمام می رفت. ناخن هایش را کوتاه می کرد. و با اینکه همه ی کارهایش را انجام می داد، باز سر شب را در هول و ولا بسر می برد. خدا خدا می کرد هر چه زودتر صبح شود.

صبح را به ظهر برساند و در ساعات اولیه ی عصر به راه می افتاد. پانصدمتری پیاده باید می رفت. دو بار و گاهی سه بار خستگی در میکرد تا به اتوبوس واحد برسد. جا برای سوزن انداختن نبود. "چقدر این زن ها هم دیگر را هل می دهند. پام رو له کردی. پات را از رو چادرم بردار خانم!... آخه اتوبوس پشت سری هم هست... " اتوبوس پُر بود از بوی عرق تن. بوی چرک جوراب. همهمه ی زن ها... و گاهی جیغ و ویغ بچه ای. از جلوی اتوبوس صدای نخراشیده ای تا سروصدا را بخواباند، داد زد: - بر محمدیاش صلوات... یکی گفت: زیارت اهل قبور و این همه سرو صدا؟... زن از اتوبوس پیاده شد.

همیشه به در ورودی گورستان که می رسید فضای غالب بر آنجا منقلبش میکرد. بی اختیار چشمه های ناخش یکدنی اش می جوشیدند. دیگر توان سال های اولیه را نداشت. حتا سال های میانی را؛ که فرز و چابک خودش را به او برساند. برای همین دیگر مورچه وارگام بر می داشت. مثل کسی که عجله ای نداشته باشد."

کتاب‌الکترونیکی

2,300 تومان

حجم : 1.3 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 108

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

به جای مقدمه
دا روله! کی کشتت؟!... – عباس عبادی
امتداد یک نگاه – عباس عبادی
رشته های پیوند – همایون نورعلی پور
سوسن های سر به زیر – حبیب شوکتی نیا
شب موشکی – حسین بذرافکن
سوخوهای دشمن – حسین بذرافکن
زنی که در توهم می زیست – حسن فریدی
ایوب – چنگیز عصارین
آبی مهر تو آرامم می کرد – سارا عبادی
سقف – فهیمه محقق
ترش و شیرین زندگی – علیرضا رشنو
رودبند – علیرضا رشنو
داوطلب – مجید زرکی
رعد و برق – حمیدرضا احمدی
دست علی به همراهتون – حمیدرضا احمدی
قربون لب تشنه ت – حمیدرضا احمدی

محصولات مشابه

بیشتر