× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 5

رابطه بین ساختار سازمانی و شیوه تصمیم گیری در شرکت خدمات بیمه ایران خودرو

نوع اثر : کتاب

ناشر : قانون یار

نویسنده :

ویراستار : محمد رسول نجفی

صفحات کتاب : 122

کنگره : HD58/9‏‫‬‭/ن3ر2 1396

دیویی : 658/4

کتابشناسی ملی : 4743975

شابک : 978-600-8796-55-8

سال نشر : 1396

خلاصه اثر

کتاب رابطه بین ساختار سازمانی و شیوه تصمیم گیری در شرکت خدمات بیمه ایران خودرو نوشته سوده نجفی، به معرفی فرهنگ سازمانی، شیوه ی تصمیم گیری و مدیریت سازمانی و بررسی رابطه ی بین آن ها می پردازد.

آثار به جای مانده از تمدن های عظیم باستانی مانند چین، ایران، مصر، روم، یونان و... بیانگر آن است که موضوع سازمان و مدیریت آن پدیده نوینی نیست که انسان در عصر حاضر به آن پرداخته باشد، بلکه از زمانی که بشر زندگی اجتماعی و مدنی را آغاز نموده از طریق تقسیم کار به امر سازماندهی و تدبیر امور پرداخته است.

توافق نظر اکثر صاحب نظران و اندیشمندان علم مدیریت بر این است که سازمان ها برای موفقیت و برآورده ساختن اهداف خود، نیازمند ساختار سازمانی مناسب هستند و جهت امر تصمیم باید با توجه به ساختار سازمانی آن اقدام به شیوه تصمیم گیری مناسب نمایند. به عبارتی این ساختارها هستند که به سازمان ها معنی و مفهوم می بخشند.

در بخشی از کتاب رابطه بین ساختار سازمانی و شیوه تصمیم گیری در شرکت خدمات بیمه ایران خودرو می خوانیم:

مراحل رسمی برای به دست آوردن توافق عام یک تعداد از متخصصان از طریق پرسشنامه را روش دلفی می نامند که توسط محققان شرکت راند تهیه و عرضه شده است. دلفی نام معبدی است که آپولون در آن به پیش گویی می پرداخت. در روش دلفی نیز اعضا تلاش می کنند تا با آینده نگری به اخذ تصمیمی موفق نائل شوند.

در روش دلفی برای تصمیم گیری در یک مورد خاص گروهی را انتخاب می کنند و نظرهای آن ها را طی پرسشنامه ای جویا می شوند. سپس آن نظرها را طبقه بندی کرده برای تمامی اعضای گروه می فرستند و در صورت لزوم سوالات توضیحی نیز در مورد نظرات طرح می شود. اعضای گروه نظرات ابراز شده را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده به آن ها امتیاز می دهند. بدین ترتیب راه حلی که امتیاز بیشتری را به دست آورده، به عنوان تصمیم اصلح انتخاب می شود. در روش دلفی افراد لزوما یکدیگر را نمی شناسند و برخورد و رویارویی با هم ندارند.

کاربرد عمده روش دلفی در مدیریت در جلوگیری از بحران است. تیم های تشکیل شده و بیشتر وقت خود را صرف رویدادهایی می کنند که امکان دارد رخ دهد، واکنش های مناسبی را پیشنهاد می دهند. سرانجام هر یک از این راه حل ها مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند و بهتر می توان آن فرآیند را اداره نمود.

کتاب‌الکترونیکی

8,000 تومان

حجم : 1.8 مگا بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 122

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

فصل اول: طرح تحقیق
فصل دوم: بررسی و تحلیل ادبیات تحقیق
فصل سوم: تجزیه و تحلیل داده ها
فهرست و منابع

محصولات مشابه

بیشتر