× حساب کاربری تاریخچه سفارشات شارژ حساب افزایش اعتبار حساب با کارت شارژ کتابخانه من تراکنش های مالی کارت خرید خروج از حساب کاربری
1 / 3

بچه ها در جشن تولد

نوع اثر : کتاب

ناشر : روزگار نو

نویسنده :

مترجم : مرضیه خسروی

صفحات کتاب : 112

کنگره : PS3631 /‮الف‬216‏‫‬‭ب3 1393

دیویی : 813/54‭‮‬

کتابشناسی ملی : 2967608

شابک : 978-600-6867-01-4

سال نشر : 1393

خلاصه اثر

کتاب بچه ها در جشن تولد، مشتمل بر سه داستان کوتاه است. داستان های کوتاه ترومن کاپوتی عمدتاً زبانی روان و ساده دارند و عمیق ترین احساسات نیز در قالب همین روایت های به ظاهر ساده بیان می شود.

داستان های کتاب بچه ها در جشن تولد (Children On Thair Birthday)، آثار عمیق و تأثیرگذارند که با تمرکز بر دوران نوجوانی و کودکی شخصیت های اصلی داستان، روابط انسانی عمیق بین شخصیت ها را در زیباترین شکل آن بیان می کند.

در این مجموعه، داستان مانند خاطره ای از روزهای گذشته بیان می شود؛ روزهایی که حالا دور می نمایند، چنان دور که چون دیگر نمی توان به آن دست یافت، حالتی افسانه ای به خود می گیرد و این همان نکته ای است که کاپوتی سعی بر آن دارد به ما بفهماند: هنوز هم می توان انسان بود، هنوز هم می توان زیبا بود.

ترومن کاپوتی (Truman Capote)، نویسنده ی آمریکایی، در عرصه ی ادبیات مدرن جهان، آثار شگرفی را از خود بر جای نهاده است. آثاری چون: «صداهای دیگر، اتاق های دیگر»، «صبحانه در تیفانی»، «به خون سردی» و مجموعه داستان های کوتاهی که هر یک الهام بخش بسیاری از نویسندگان بعد از خود بوده است. شاید در پویایی و تحرک آثار ترومن کاپوتی، همین بس باشد که تا کنون قریب بیست فیلم سینمایی و برنامه ی تلویزیونی از نوشته های او ساخته شده است.

در بخشی از کتاب بچه ها در جشن تولد می خوانیم:

سرمای شدید باعث سردردش شده بود و او را ترغیب می کرد که به واگن گرم برگردد و بخوابد، اما نمی توانست یا دست کم الان نمی توانست و نیازی نبود که علتی برایش بتراشد، چراکه پاسخ اش را به خوبی می دانست.

با صدای بلندی، که بخشی از آن به دلیل این بود که مانع به هم خوردن دندان هایش شود و بخشی هم به این دلیل که می خواست مطمئن شود که این صدای خودش است، فریاد زد: «فکر می کنم، الان در آلاباما هستیم و فردا به آتلانتا می رسیم و من نوزده ساله هستم و ماه اوت بیست ساله می شوم و من دانشجوی سال دوم هستم...» نگاهی به تاریکی اطراف انداخت و امیدوار بود که نشانه یی از سپیده دم را ببیند. «من از اون مرد متنفرم، اون وحشتناکه و من ازش متنفرم...» و در حالی که از حماقت خودش شرمنده و خسته تر از آن بود که از واقعیت فرار کند، ساکت شد. می ترسید.

کتاب‌الکترونیکی

2,800 تومان

حجم : 614.9 کیلو بایت

تعداد صفحات نسخه دیجیتال : 112

توجه: این کتاب فقط در تلفن های همراه هوشمند و تلبت های مجهز به سیستم عامل اندروید و از طریق نرم افزارهای پخش کننده فراکتاب قابل مطالعه می باشد.

موضوعات

فهرست

مقدمه
خاطره ی یک کریسمس
بچه ها در جشن تولد
درخت شب

محصولات مشابه

بیشتر